×

Uczestniczyliśmy w inauguracji Kieleckich Dni Informatyki

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w podpisaniu porozumienia i jednocześnie oficjalnej inauguracji Kieleckich Dni Informatyki, które tym razem będzie promować hasło „AI i TY”.

W Urzędzie Miasta Kielce Magdalena Borys, prezes Altar, w towarzystwie prezydenta Kielc Bogdana Wenty, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Justyny Lichosik oraz rektora Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Zbigniewa Koruby, przedstawili swoją perspektywę na to ważne wydarzenie.

Zostaliśmy Platynowym Partnerem Kieleckich Dni Informatyki i z przyjemnością ufundujemy główną nagrodę dla studentów, którzy wygrają tegoroczny hackathon.

Zobacz video z wydarzenia:

Wszyscy w Altar cieszymy się na kolejną możliwość współdziałania z młodzieżą. To duża satysfakcja ponownie być w roli mentorskiej, zwłaszcza kiedy uświadamiamy sobie, że te role tak szybko się zmieniają. Wielu naszych pracowników jeszcze dość niedawno kończyło studia, w tym na przykład na Politechnice Świętokrzyskiej, a teraz, podczas Kieleckich Dni Informatyki, po raz kolejny będą razem ze studentami poszerzać horyzonty tego, co może technologia przyszłości.

Kieleckie Dni Informatyki to dla wielu młodych ludzi pierwsze, poważne, kierunkowe spotkanie z biznesem. Z dorosłością, która puka już przecież do ich drzwi. Tym bardziej wszystkim nam powinno zależeć, aby zapamiętali to spotkanie, jako merytoryczne, ale jednocześnie dające wiele radości i nauki.

Do zobaczenia na Kieleckich Dniach Informatyki!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Kielce.

powrót