fbpx
×

Emotica AI – rewolucja w obsłudze klienta. Powstaje innowacyjna platforma contact center

Nauka i biznes połączyły siły. Od 2020 roku realizujemy trzyletni projekt badawczo-rozwojowy, w efekcie którego powstanie Emotica AI – innowacyjna platforma contact center, która wyprzedzając oczekiwania, ma ogromne szanse zrewolucjonizować rynek obsługi klienta. Prace idą pełną parą.

Przedsięwzięcie, które otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, realizujemy przy współpracy z konsorcjantem – Politechniką Świętokrzyską. Tworzymy wspólny, bardzo liczny zespół projektowy, w skład którego wchodzą nauczyciele akademiccy, a także nasi pracownicy specjalizujący się w różnych dziedzinach informatyki oraz zewnętrzni konsultanci. Ze względu na interdyscyplinarny charakter projektu, oprócz umysłów ścisłych pracują w nim humaniści: psycholog, lingwista, czy językoznawca.

Celem projektu Emotica AI jest stworzenie innowacyjnego i inteligentnego systemu klasy contact center, który w sposób przełomowy poprawi standard obsługi klienta dzięki wykorzystaniu technologii: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, metod przetwarzania języka naturalnego oraz metod analityki Big Data. 

–  Stawiamy na jakość kontaktu klient-firma. Właściwa interpretacja intencji dzwoniącego, wsparta sztuczną inteligencją i pełnym raportowaniem pozwoli osiągnąć większą skuteczność w obsłudze – mówi Waldemar Cichacz Cele naszego projektu to: poprawa efektywności obsługi i sprzedaży na infolinii oraz zwiększenie zadowolenia klienta z kontaktu i relacji z firmą.

Kolejne planowane efekty to: automatyzacja wielu procesów realizowanych w contact center, skrócenie czasu obsługi, zwiększenie dostępności infolinii, lepsze dopasowanie pracownika do obsługiwanego klienta dzięki rozpoznawaniu emocji i intencji, wzrost satysfakcji z obsługi, większa efektywność pracy i znaczne obniżenie kosztów obsługi w ramach kluczowych procesów.

 –  Algorytmy, które powstają u nas na uczelni są implementowane przez Altar – wyjaśnia dr inż. Mirosław Płaza, odpowiedzialny za prace badawczo-rozwojowe po stronie PŚk.

Projekt potrwa trzy lata. Wierzymy, że finalny efekt i wdrożenia Emotica AI zrewolucjonizują obsługę klienta.

Wartość projektu: 6 947 674,79 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 4 651 057,95 PLN

powrót